Özel Masal Kreş ve Gündüz Bakımevi

(0312) 436 1992 - 0553 315 8515

MASAL KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

TRAFİK DERSİ

Trafikte yaşadığımız problemlerin birçoğunun eğitim eksikliği yüzünden oluştuğu ortadadır.

Trafik konusunda, bireyin hayatının her evresinde alacağı eğitim bir şeyler kazandırmakla birlikte, okulöncesi dönemde alacağı bilinçli trafik eğitimi, bireyin trafik kurallarına riayet etmesini bir alışkanlık ve yaşam tarzı olarak görebilmesini sağlayacaktır.

Çocuklara verilen trafik eğitiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri, çocuğun aldığı bu eğitimi, yetişkin yaşlarında yaşam tarzı olarak benimsemesini sağlayabilmektir.

Bunun için çocuğun trafik içinde tedbirli ve kurallara dayanan pozitif davranışını bir korkaklık olarak görmemesini sağlamak, kazalardan, tehlikeli durumlardan ve kazaya yakın olaylardan korunma ve karayolunda tedbirli olmanın, diğer yaygın olan iyilikler gibi onun sahip oldukları güzelliklerden biri olduğunu hissettirmek gereklidir. Bir çocuk nasıl övünerek yemeklerden sonra dişlerini fırçaladığını söylüyorsa, aynı Şekilde trafik kurallarını bilmekle ve bunlara uygun hareket etmekle gurur duyabilmelidir. Bu duyguyu çocuğa aşılayabilmek çocuğun hem bu yaşlarında hem de yetişkin yaşlarında trafik içinde güvenli hareket edebilmesi için en az trafik kurallarını bilmesi kadar önem taşımaktadır.

Kurumumuzda haftada 1 gün 1 saat çocuklarımıza trafik dersi verilmektedir.

 

Minik Yürekleri Eğitmenin Yolu Sevgiden Geçer