Özel Masal Kreş ve Gündüz Bakımevi

(0312) 436 1992 - 0553 315 8515

Okul Öncesi dönemde çoğu annenin en önemli problemlerinden biri çocuklarının sağlıklı beslenip beslenmediğidir. Çocuğumuzun sağlığı, hastalıklara karşı direnci, öğrenmesi, duygu durumu beslenme ile ilintilidir. Ayrıca bu dönemde kazandırılan beslenme alışkanılığı çocuğun ileriki hayatını da etkileyecektir. Obesite sıklığı gittikçe artmakta ve kötü beslenme alışkanlıkları kalp damar sistemi, diyabet, tansiyon gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Yine obesite önemli kanser nedenlerinden biridir.

Özellikle hazır besinlerde kullanılan katkı maddelerinin bir kısmı vücut tokluk merkezini de etkileyerek obesiteye neden olmaktadır. Bunun yanında bir çok gıda ürünü çocuk sağlığına zararlı etmenler içermektedir. Genetiği değiştirilmiş ürünlerin (GDO), ve glukoz şuruplarının olası zararlı etkileri de basından takip edilmektedir.

Bu şartlarda çocuğumuza güvenle yedireceğimiz sağlıklı ürünler tarafından hazırlanan yiyecekler çocuğumuzun sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu sağlıklı beslenme alışkanlığının ve farkındalığın kazandırılması da önem arzetmektedir. Bununla birlikte çocuğun günlük kalori ihtiyacını karşılayacak dengeli karbonhidrat, protein ve yağ dağılımına sahip yiyecekler hazırlanmalıdır.

Bu bilgiler ışığında Kurumumuz gıda güvenliği sağlamak için işe alışverişten başlamaktadır. Özel Masal Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak çocuklarımıza günlük ve taze yemekler yerinde pişirilmekte olup kesinlikle hazır konserve vb. ürünler kullanılmamaktadır. Bu noktada taze sebzeler haftalık alınmaktadır. Yemeklerde zeytin yağı pastalarda ayçiçek yağı kullanılmaktadır ve  glukoz şurubu (nişasta bazlı şekerler) ve GDO’lu ürünler kullanılmamakta ve bu konuda çocuklar bilinçlendirilmektedir.

Özel Masal Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak yedikleri yemekler kadar kullandığımız malzemlere de dikkat ederek porselen tabak bardak kullanılmaktadır.

Yemek listesi diyetisyen tarafından kalori hesabı yapılarak hazırlanmakta ve aylık olarak velilere iletilmektedir.

Ayrıca yaz aylarında çocuklarımız bahçemizde kendilerinin ektiği domates, salatalık, biber gibi sebzeleri yiyebilmektedir.

Günümüz annelerinin en büyük sorunu olan yemek yeme sıkıntısı yaşayan yemeyen veya az yiyen çocuklarımız içinde özel bilgi ve tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz. 

BİZİM İÇİN ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNCE GELİR. 

Minik Yürekleri Eğitmenin Yolu Sevgiden Geçer